ONLINE REZERVASYON

Hakkımızda:


İSTANBUL’A HOŞGELDINIZ, DETAY APART İLE SİZE BÜYÜLÜ BİR TECRÜBE SUNUYORUZ


İnternet sitemize hoşgeldiniz.


Büyülü şehir İstanbul’u ziyaret ederken dünyaca ünlü Türk misafirperverliğini de tecrübe edin. Dairelerimiz İstanbul’un kalbi Taksim Meydanı’ndadır.


Bütün eğlenceler çok yakınımızdadır ve 365 gün açığız! Sizi İstanbul’da ağırlamak için bekliyoruz.


Otelimiz uzun çabalarımızla restore ettiğimiz tarihi otantik bir binadır. Tüm dairelerde banyo ve mutfak vardır ve hepsi modern tarzda döşenmiştir.


Detay Apart; sıcak atmosferi ve özenli hizmeti ile her zaman özeli arayanların buluşma noktasıdır. Detay Apart İstanbul’un tam kalbinde, İstanbul’un en orta noktası sayılan Taksim Meydanı’ndadır. Apartımız İstanbul’un en ünlü yaya caddesi İstiklal Caddesi’ne de 150 metre mesafededir. İstiklal Caddesi’nde pek çok alışveriş imkanı, sanat galerileri, restoranlar, publar ve barlar bulabilirsiniz. Detay Apart’da canlı ve kozmopolit bir şehir tecrübesini evinizin ortamında ve rahatlığında tadacaksınız.
APARTLARIMIZI YAKIN AKTİVİTELER

GALATA KULESİ:

Fetih’e kadar iki yüz yılı aşkın bir süre boyunca hemen hemen bağımsız bir Ceneviz sömürge kenti olan Galata’nın birkaç kez büyütülen kentsel savunma sistemindeki yirmi dört kuleden ayakta kalabilen tek ve en anıtsal olanı bu kuledir.
Detay Apart'a olan uzaklığı: 600 m.
DOLMABAHÇE SARAYI (MÜZESİ):

17.yüzyıla kadar Bogaziçi’nin koylarından biri olan bu yörenin; Altın Post’u aramaya çıkan Argonotların efsanevi gemisi Argos’un demirlediği, Fatih Sultan Mehmed’in Istanbul’u fethi sırasında Haliç’e indirmek üzere gemilerini karaya çıkardığı yer olduğu ileri sürülür.
Detay Apart'a olan uzaklığı: 800 m.
TOPKAPI SARAYI:

Dünyada günümüze gelebilmiş sarayların en eskisi ve genişi Topkapı Sarayı’dır. İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafindan 1460 – 1478 yılları arasında yaptırılan Topkapı Sarayı, yaklaşık 380 yıl imparatorluğun yönetim merkezi olarak kullanılmıştır.
Detay Apart'a olan uzaklığı: 3 km.
YEREBATAN SARNICI:

İstanbul en sık kuşatma tehlikesiyle karşılaşan şehirlerden biriydi. Kuşatma süresince yaşanan en önemli sorun da yiyecek ve içecek kaynaklarının tükenmesiydi. Bazilika Sarnıcı, Roma ve Bizans İmparatorları’nın bu sorunu çözmek için yaptırdığı sarnıçların en büyüğüdür.
Detay Apart'a olan uzaklığı: 3 km.
AYA SOFYA:

Dünyanın 8. harikalarından birisi sayılan Ayasofya, Sanat Tarihi ve mimarlık dünyasının 1 numaralı yapısı hüviyetindedir. Bu yaşta ve bu ebatta zamanımıza gelebilmiş ender eserlerdendir. Orijinal adı Hagia Sofia olan, Türklerin Ayasofya dedikleri yapı yanlış bir şekilde, Saint Sofia olarak bilinir.
Detay Apart'a olan uzaklığı: 3 km.
SULTAN AHMET CAMİİ:

Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından birisi olan Sultan Ahmet Camii İstanbul’a gelen herkes tarafından hayranlıkla ziyaret edilir. Klasik Türk Sanatının bir diğer örneği olan bu Sultan Camii orijinal olarak 6 minare ile inşa edilen tek camidir.
Detay Apart'a olan uzaklığı: 3 km.

Standartlar:

Güvenlik kameraları 24-saat tüm binayı izlemektedir
Uzaktan kumandalı klimalar
Uydu kanallı renkli LCD TV’ler
Özel banyo, saç kurutucu ve duş kabini
Ücretsiz kablosuz İnternet erişimi
Merkezi yangın söndürme ekipmanı
Laminant Parke
Gardırop
Ortopedik yataklar
Buzdolabı
Fırın
Tost Makinesi
Su ısıtıcısı
Mutfak malzemeleri
Hepsinden öte, sıcak bir karşılama…